خدمات امنیت شبکه

نصب و پیکر بندی فایروال و UTM

نصب و پیکر بندی فایروال و UTM

فایروال یک وسیله ی امنیتی برای شبکه است که ترافیک ورودی و خروجی شبکه را کنترل میکند و بسته های داده ای که در شبکه یا اینترنت موجود هستن بر اساس قوانین امنیتی از پیش تعین شده مسدود یا مجاز به فعالیت می کنند. هدف فایروال ایجاد یک مانع بین شبکه ی داخلی و ترافیک ورودی از منابع خارجی(مانند اینترنت) برای جلوگیری از ترافیک مخرب مانند ویروس ها و هکرها می باشد. به طور ساده فایروال  یک دیوار بین شبکه شما و فضای خارجی ایجاد می کند که این دیوار مانع از ورود ویروس ها و خراب کارها به شبکه شما می شود. این دیوار بیش از 25 سال است که به عنوان اولین خط دفاعی در امنیت شبکه مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع فایروال ها

فایروال ها در دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارند که برای امنیت بهتر شبکه شما بهتر است از هردو استفاده کنید. فایروال های نرم افزاری بر روی رایانه شما نصب می شوند و از طریق شماره پورت و برنامه ها میزان ترافیک ورودی به شبکه را تنظیم میکنند، در حالی که فایروال های فیزیکی قطعاتی هستند که بین شبکه و ورودی شبکه نصب می شوند.

UTM چه کاربردی دارد:

یک دستگاه utm به طور معمول با روش به هم پیوسته عملکرد های فایروال را کنترل میکند و ترکیب utm با فایروال چاشنی بازرسی با پیشگیری از نفوذ و خراب کاری را فعال می کند. همچنین مدیریت فایروال را برای سیستم های بزرگ کمی آسان تر میکند. به طور کلی تمرکز utm بروی سادگی و سهولت استفاده از سیستم می باشد.
سیستم های مدیریت تهدید یکپارچه (UTM) ، ویژگی‌ها و خدمات امنیتی متعددی را در یک شبکه ارائه می‌کنند و کاربران و منابع را در برابر تهدیدات امنیتی محافظت می‌کنند. این سیستم ها شامل توابعی مانند دیوار آتش ، آنتی ویروس ، ضد هرزنامه، فیلتر محتوا و فیلتر وب و سیستم های پیشگیری و تشخیص نفوذ هستند .

به عبارت دیگر مدیریت تهدید یکپارچه (UTM) رویکردی به امنیت اطلاعات است که بصورت های سخت افزاری یا نرم افزاری ، عملکردهای امنیتی متعددی را ارائه می دهد. UTM مدیریت امنیت اطلاعات را با ارائه یک نقطه مدیریت و گزارش برای مدیر امنیتی به جای مدیریت چندین محصول از فروشندگان مختلف، ساده می کند. لوازم UTM از سال 2009 محبوبیت پیدا کرده اند، تا حدی به این دلیل که رویکرد همه کاره نصب، پیکربندی و نگهداری را ساده می کند. چنین تنظیماتی در مقایسه با مدیریت چندین سیستم امنیتی در زمان، پول و افراد صرفه جویی می کند. مدیران شبکه می توانند به جای داشتن چندین دستگاه تک کاره، که همگی به آشنایی، توجه و پشتیبانی فردی نیاز دارند، دفاع امنیتی خود را از یک رایانه به صورت متمرکز مدیریت کنند. برخی از برندهای برجسته UTM عبارتند از Cisco،Fortinet، Sophos، Netgear، Huawei، WiJungle، SonicWall

بطور عمده امکانات UTM ها را می توان در موارد زیر خلاصه کرد :

  • فایروال شبکه
  • سرویس تشخیص نفوذ (IDS)
  • سرویس پیشگیری از نفوذ (IPS)
  • آنتی ویروس تحت شبکه
  • بازرسی عمیق بسته
  • پروکسی وب و فیلتر محتوا
  • فیلتر کردن ایمیل برای حملات هرزنامه و فیشینگ
  • پیشگیری از از دست دادن داده ها (DLP)
  • شبکه خصوصی مجازی (VPN)
  • کنترل دسترسی به شبکه

Top Unified Threat Management (UTM) Vendors

 Fortinet

 Barracuda

WatchGuard

Stormshield

 Check Point

Juniper

Sophos

 SonicWall

از جمله خدماتی که شرکت تکین موج با کادر متخصص و با تجربه به شما ارائه می دهد نصب و راه اندازی سیستم های مدیریت تهدید یکپارچه در شبکه سازمان شماست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *