نصب و راه اندازی مراکز تلفن و سانترال

مرکز تلفن اریکسون

مرکز تلفن اریکسون

گام های نصب سانترال:

• گام اول: انتخاب مکان مناسب برای نصب سانترال
اول باید محل مناسبی برای قرار گیری دستگاه سانترال روی دیوار مد نظر باشد. این نقطه باید ازسطح زمین دارای فاصله مناسبی باشد تا گرد و رطوبت و خاک کمتری به سانترال منتقل شود.
• گام دوم: تهیه نقشه مخابراتی
محل مسیر خطوط مخابراتی از ورودی مخابرات تا سانترال و کاربران معین شود . بعد از معین شدن مسیر، باید یک نقشه کامل از شماره خط و رنگ‌بندی خطوط مخابراتی و رنگ‌بندی کابل‌های داخلی تهیه شود.
• گام سوم: آرایش پست و سیم بندی داخلی ها
نکته مهم بعدی در نظر گرفتن نحوه سیم‌بندی داخلی‌ها می باشد . یعنی با در نظر گرفتن نوع داخلی که دیجیتال، آنالوگ یا هایبرید و رنگ‌بندی کابل مخابراتی است، زوج سیم‌های مربوط به داخلی‌ها را از مرکزتلفن تا کابل آنفولان و بعد تا پست مخابراتی و در اخر از پست مخابراتی تا پریز تلفن کاربر انتقال می‌دهیم.
• گام چهارم: تجهیزات جانبی و نصب سانترال
در این قسمت بر اساس دستور‌العملی که در دفترچه راهنمای دستگاه سانترال است ابتدا پایه و پیچ‌های لازم روی دیوار قرار گرفته و بعد دستگاه را در محل خود قرار می‌دهیم.
در صورت وجود تجهیزات جانبی مانند باطری بکاپ و موزیک پشت خط، دستگاه ضبط مکالمات و … این تجهیزات را در محل خود قرار داده و به سانترال متصل می‌کنیم. بعد از اطمینان از درستی نصب دستگاه و آرایش خطوط، ورود به قسمت بعدی می کنیم.
• گام پنجم: تنظیمات دستگاه سانترال
در این بخش، یکی از دو روش برنامه‌ریزی کامپیوتری و یا تلفنی را باید مد نظر بگیریم و با آماده کردن دفترچه راهنمای برنامه‌ریزی، مراحل انجام تنظیمات را شروع می کنیم. ابتدا تنظیمات عمومی شامل تعیین شماره و تاریخ سیستم و نام داخلی‌ها صورت می گیرد. بعد خطوط شهری بر روی دستگاه،به ترتیب طبقه بندی می شود و بر اساس نیاز، کارفرما سطح زنگ‌خور و دسترسی هر خط شهری را برای داخلی‌های مختلف، متصل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *